توجه ویژه شورای شهر به مسائل زیست محیطی

در دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر زاهدان با مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان عنوان شد؛

مشترک خبرنامه شورا شوید

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر زاهدان؛ رئیس و اعضای شورا با دکتر میرشکار مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست استان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار دکتر سپاهی رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان با بیان اینکه سازمان حفاظت از محیط زیست، شهرداری و شورای اسلامی شهر شرکای راهبردی همدیگر هستند گفت: هدف همه ما خدمت به مردم هست و این اتفاق جز با تعامل و همکاری با هم محقق نمی‌شود.
وی افزود:چالش‌های زیست محیطی بسیاری در شهر زاهدان وجود دارد که رفع این چالشها در توان هیچ سازمان و نهادی به تنهایی نیست و مجموعه‌ای از دستگاهها باید در کنار هم قرار بگیرند و این چالشها را حل کنند.
دکتر سپاهی در ادامه با بیان اینکه رشد شاخصهای زیست محیطی خصوصا در شهر زاهدان ارتباط مستقیمی با سلامت مردم دارد گفت: در مقاطعی از زمان به دلیل نبود صنایع بزرگ و حمایت از اشتغال مردم بسیاری از فاکتورهای سلامت را کمرنگ‌تر در نظر گرفتیم و رونق معیشت مردم را بیشتر مدنظر قرار دادیم.

رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان با اشاره به آلودگی زیست محیطی کارخانه آسفالت زاهدان گفت: شهرداری زاهدان می‌بایست رعایت مقررات و استانداردهای زیست محیطی را برای پیمانکار الزام‌آور و بر آن نظارت میکرد تا سلامت مردم به خطر نیفتد.
وی در ادامه اظهار داشت: مشکلات شهر زاهدان بسیار بیشتر و فراتر از توان شهرداری بوده همچنان که نیروهای آن در سطح شهر با تمام وجود و بصورت جهادی در حال تلاش جهت بهبود و رفع این مشکلات هستند و نیاز داریم که دیگر دستگاهها نیز به یاری و کمک شهرداری بیایند تا آسایش و سلامت مردم تامین شود.

دکتر سپاهی همچنین ضمن ابراز خرسندی از طرح موزه اتوبوس سیار و طرح آموزش موسوم به *۲۰ شنبه* سازمان حفاظت از محیط زیست که با همکاری کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورا و شهرداری زاهدان در حال انجام است گفت: با توجه به اینکه دکتر افسری نائب رئیس شورا، مدیرکل اسبق سازمان حفاظت از محیط زیست بوده‌اند، مباحث زیست محیطی از توجه ویژه‌ای در این دوره از شورا برخوردار است و با اهمیت بیشتری به این مسائل ورود پیدا میکنیم و امیدواریم این سازمان نیز با تعامل بیشتری در این راه همراه شورای شهر باشد.
وی با اشاره به اینکه تشکلهای غیردولتی موتور محرک جامعه مدنی هستند بیان داشت: اگر سازمان بتواند از تشکلهای سبز استفاده کند می‌توانید بسیاری از مشکلات و چالشهای زیست محیطی را مرتفع کنید.
در پایان این نشست رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر زاهدان و قائم مقام شهردار با همراهی مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست استان از موزه حیات وحش واقع در ساختمان اداره کل این سازمان بازدید نمودند.