نشست کمیسیون امور بانوان شورای اسلامی شهر زاهدان با موضوع احداث پارک بانوان؛ پیشرفتها، مشکلات و چالشها

مشترک خبرنامه شورا شوید

 

🔘در ابتدای جلسه مریم عسکری دهنو رئیس کمیسیون امور بانوان شورای اسلامی شهر زاهدان ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش به تشریح دستور کار این نشست پرداخت.

🔘رئیس کمیسیون امور بانوان شورا با اشاره به اینکه نوید احداث پارک بانوان در سال ۸۸ توسط مدیرکل وقت دفتر امور بانوان استانداری به بانوان شهر زاهدان داده شده و در سال ۱۳۹۰ توسط مهندس آزاد استاندار وقت کلنگ احداث آن در منطقه ۲ شهرداری زاهدان به زمین زده شده است گفت: نهال امیدی کاشته شده که اکنون تبدیل به درختی ۱۲ ساله گشته که حاصل کم توجهی مسئولان ذیربط است.

🔘وی با اشاره به اینکه در فاز اول تصمیم بر این بوده که در اواخر سال ۹۹ رینگ پیاده‌روی و دوچرخه سواری و فضای سبز افتتاح و به بهره‌برداری برسد گفت: متاسفانه تاکنون که مرداد ۱۴۰۰ به پایان رسیده شرایط افتتاح مناسب نیست و قاعدتاً باید اقدامات زیادی صورت بگیرد تا جهت افتتاح و بهره‌برداری اعلام گردد.

🔘در ادامه نشست عباس شیبک عضو کمیسیون امور بانوان شورا با اشاره به اینکه دغدغه همه همشهریان خصوصا بانوان استان پارک بانوان است گفت: سعی و تلاش اعضای شورا و خصوصا کمیسیون امور بانوان که بر مبنای مطالبات به حق بانوان تشکیل شده است و حداقل خواسته‌ای که می‌توانیم فراهم کنیم پارک بانوان می‌باشد.

🔘فریبا ناروئی نائب رئیس کمیسیون امور بانوان شورا نیز در ادامه این نشست گفت: امیدواریم در فرایند احداث پارک بانوان به مباحث فرهنگی توجه ویژه‌ای داشته باشیم و کاربری‌های فرهنگی از جمله آمفی تئاتر، فرهنگسرا، کتابخانه و… مدنظر مسئولین مربوطه باشد.

🔘در این نشست معاون معماری و شهرسازی، معاون عمران و حمل و نقل شهری، مدیر مطالعات و طرحهای عمرانی و مشاور امور بانوان شهرداری به ارائه گزارش از وضعیت پیشرفت احداث پروژه پرداختند و مشکلات و معضلات را بیان کردند.

🟠در پایان مقرر شد در جهت تسهیل در روند پروژه هیات ویژه اجرایی فرایند احداث پارک بانوان تشکیل شود، همچنین در صورت وجود منابع اعتباری فاز اول پارک بانوان در اواسط آبان ماه آماده افتتاح و بهره‌برداری گردد.