دیدار شهردار زاهدان با اعضای شورای اسلامی شهر به مناسبت روز ملی شوراها

مشترک خبرنامه شورا شوید

⚪️به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری زاهدان

⬅️ در این دیدار که معاون امور زیربنایی و عمرانی، معاون معماری و شهرسازی، معاون حمل و نقل و ترافیک و مدیر ارتباطات #شهردار_زاهدان را همراهی می کردند، روند تعاملات و همکاری‌های شورای اسلامی شهر با شهردار ی زاهدان بسیار خوب و کارآمد توصیف شد.

🔺 در ابتدای این دیدار رئیس شورای اسلامی شهر ضمن تبریک مناسبتهای اخیر به ویژه روز ملی شوراها گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا طبق تعریفی که قانون برای آنها متصور شده باید جایگاه واقعی خود را پیدا کنند.

🔺عبدالجلیل شهنوازی گفت: عدم هماهنگی و تعامل برخی از دستگاه ها در سطح شهر مشکلاتی را ایجاد کرده است. اما با توجه به تلاش همکاران ما در شورای اسلامی شهر حل این موضوعات نشدنی و دور از انتظار نیست.

🔺 وی در ادامه به ارتباط شورای اسلامی شهر و شهرداری اشاره کرد و افزود : هرچند در نشستهای شورا اسلامی شهر با مدیران شهرداری برخی مسائل انتقادی مطرح می شود که آن هم به جهت تسریع در روند رفع مشکلات است؛ اما امور و اقدامات مثبت و رو به جلوی مجموعه ی شهرداری زاهدان را نمی توان نادیده گرفت.

🔺وی با اشاره به تنوع امور و گستردگی وظایف شهرداری زاهدان بر لزوم همکاری و تعامل تمامی دستگاه ها با شورای اسلامی شهر تاکید کرد و گفت: مسئولیتهای شهرداری بسیار زیاد، سخت و فشرده هست و متاسفانه اکثر دستگاه ها حل مسائل و مشکلات شهر را به طور کلی متوجه شهرداری می دانند و این صحیح نیست؛ لذا می طلبد جهت تسریع در روند کاهش مشکلات تمامی دستگاه ها در کنار شورای شهر و شهرداری باشند.

🔺شهنوازی در پایان با مثبت ارزیابی کردن اقدامات شهرداری زاهدان در عرصه های مختلف گفت: خوشبختانه طی سالهای اخیر اقدامات خوبی در حوزه های مختلفی از جمله عمرانی، فرهنگی، فضای سبز و به ویژه موضوع تحقق بودجه صورت پذیرفته که امیدواریم با توجه به ظرفیتهای خوبی که ایجاد شده شاهد موفقیتهای روزافزون این نهاد خدمتگزار باشیم.

🔺در ادامه #شهردار_زاهدان نیز ضمن تبریک روز ملی شوراها گفت: شوراها روند مردم سالاری را در نظام اسلامی ایران تقویت کرد هرچند الزام وجود و فعالیت شوراها در قانون اساسی پیش بینی شده بود اما با توجه به تاخیری که در آغاز فعالیت این نهاد مردمی رخ داد خوشبختانه نتایج بسیار خوبی را در راستای خدمت به مردم و حل مشکلات آنها از سوی شوراهای اسلامی شهر شاهد بودیم.

🔺وی یادآور شد: مناسبتهای مختلف بهانه ای هستند تا اهمیت یک موضوع خاص در جامعه یادآوری شود که روز ملی شوراها یکی همین مناسبتهاست که لزوم توجه به آن بسیار ضروریست.

🔺عبدالقادر پربار افزود: ضرورت وجود شوراها به عنوان یک نهاد مردم سالار بر هیچکس پوشیده نیست چرا که از زمان شروع به کار آنها بار سنگینی در جهت حل مشکلات جامعه از دوش دولت برداشته شد.

🔺وی اظهار داشت: شکل و عملکرد شوراها فرصت بسیار خوبی را جهت حل مشکلات برای مدیریت شهری ایجاد کرده که البته در آینده بهتر هم خواهد شد.

🔺پربار افزود: هرچه هماهنگی بین شورا و شهرداری با سایر دستگاه ها بیشتر شود اثرات مثبت این امر در راستای کاهش مشکلات برای مردم ملموس تر خواهد شد.

🔺 #شهردار_زاهدان اضافه کرد: شورای عالی استانها نیز می تواند روند اثر گذاری بیشتر شوراها را تسریع بخشد و نواقص ها را به حداقل برساند.

🔺وی در ادامه گفت :تا کنون حمایت و همراهی شورای اسلامی شهر با شهرداری بسیار خوب بوده که جای تقدیر دارد چراکه این همکاریها باعث شده تا چالشها و بسیاری از مشکلات کمتر شوند.

🔺پربار تلاشهای صورت گرفته در مجموعه شهرداری را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: با توجه به مدت باقی مانده ی فعالیت دوره پنجم شوراها؛ تمام سعی و تلاش خودمان را در این مدت بکار خواهیم بست که مشکلات موجود تا جای ممکن کاهش یابند.

🔺وی با اشاره به برخی از مشکلات عمده موجود در شهرداری در زمان آغاز به کار دوره پنجم شوراها گفت: در ابتدای شروع به کار این دوره، بسیاری از امور به ویژه در مباحث مالی راکد مانده بود اما با توجه به همت و تلاش همکاران ما در شهرداری موفقیتهای خوبی را در این راستا بدست آوردیم که تحقق کامل بودجه سال ۹۸ از جمله این موفقیتها بود.

🔺 #شهردار_زاهدان از افزایش انگیزه در مجموعه تحت امر خود خبر داد و گفت: انگیزه ها در شهرداری نسبت به گذشته در ابعاد درون سازمانی و برون سازمانی افزایش خوبی داشته که اجرای پروژه های عمرانی متعدد و متنوع در نقاط مختلف شهر از نتایج این افزایش انگیزه می باشد.

🔺وی در پایان با اشاره به مسائل و مشکلات مالی که از بابت کاهش قیمت جهانی نفت ایجاد شده است گفت: امسال و احتمالآ سال آینده از بابت بودجه شرایط سختی را خواهیم داشت اما سعی ما اینست که با همکاری و تلاش مضاعف تحقق کامل بودجه را شاهد باشیم.