دیدار فرماندار شهرستان زاهدان با اعضای شورای اسلامی شهر به مناسبت روز شوراها

مشترک خبرنامه شورا شوید

♦️نشست فرماندار شهرستان زاهدان به همراه معاون عمرانی فرمانداری با اعضای شورای اسلامی شهر به مناسبت روز شوراها در سالن کنفرانس شورا برگزار شد.

❇️به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر؛
در این دیدار که به مناسبت روز شوراها برگزار شد، ضمن تبریک و تهنیت فرماندار شهرستان زاهدان به اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص لزوم همکاری های دوجانبه دستگاههای دولتی و اجرایی با شوراها تاکید شد.

♦️در این دیدار ابوذر مهدی نخعی، فرماندار شهرستان زاهدان اظهار داشت؛
اعضای شورای اسلامی شهر، یک مجموعه متخصص، با تجربه و شهروند مدار هستند که از آغاز بکار خود در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر، تلاش فراوانی صورت گرفته است و با تعامل بین دستگاه های دولتی و شوراها میتوان گام هایی اثرگذار و ماندگارتری برداشته شود.

♦️فرماندار شهرستان زاهدان از نقش پر رنگ شورا در جلب مشارکت های مردمی یاد کرد؛ و افزود:
فعالیت های اجرایی بنیاد مسکن در حاشیه شهر( پهنه شمالی) جهت ساماندهی و بهسازی بافت حاشیه شمال شهر است و موفقیت در این طرح شهری، دستاوردی مشترک برای دولت، ملت و شوراها است.

♦️وی ضمن اعلام آمادگی فرمانداری شهرستان زاهدان، در خصوص تخصیص اعتبارات در شورای برنامه ریزی بودجه، ادامه داد؛ رشد و توسعه شهری با همکاری و تعامل بین حوزه های مختلف مدیریت شهری میسر می‌شود.

❇️در این راستا رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، با تشکر از حسن توجه فرماندار به روز شوراها، در ارتباط با مسایل و مشکلات شهر، شهروندان و جایگاه شوراها، مواردی را نیز عنوان کردند:

▪️ تقدیر از فرماندار شهرستان زاهدان به جهت تلاش های بی شائبه در اداره امور شهرستان و شهروندان

▪️شوراها مسئول انعکاس مسایل، مشکلات و نیازهای مردم به دولت و دستگاه های اجرایی

▪️نظارت مستمر شورا به نحوه اجرای پروژه ه ها و عملکرد دستگاه اجرایی در سطح شهر

▪️تعامل حوزه های مختلف(فرمانداری، شورا، شهرداری، بنیاد مسکن و دیگر ارگان های ذیربط) در خصوص اجرای طرح ساماندهی در حاشیه شهر (پهنه شمالی)

▪️اهمیت، ضرورت و جایگاه شوراها طبق فرمان بنیانگذار انقلاب، امام خمینی«ره» و قانون اساسی

▪️هماهنگی سایر دستگاههای اجرایی( شرکت آب، برق، گاز و…)طبق برنامه یکساله و ارائه به شورا جهت بررسی، متناسب با سیاستگذاری های اجرایی شهر

▪️ضرورت وجود اعتبارات ملی جهت توسعه شهر زاهدان

▪️با توجه به حلول ماه مبارک رمضان، ضرورت توجه دولت و نظارت به نرخ فروش کالاها و مدیریت در عرضه کالاهای دولتی با نرخ مصوب.