مردم در روز طبیعت در خانه بمانند

مشترک خبرنامه شورا شوید

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر:
◀️دکتر حمیدالدین یوسفی، رئیس کمیسیون خدمات شهر، بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر زاهدان عنوان کرد:
امسال متأسفانه به علت شیوع بیماری کرونا و همچنین جهت قطع زنجیره انتقال این ویروس، در روز طبیعت ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ همه در خانه می مانیم.

◀️وی ضمن تشکر از تمامی پزشکان و پرستاران عزیز شهرستان زاهدان که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند تاکید کرد، در بدو‌ شیوع ویروس کرونا در زاهدان، مدیریت بحران شهرداری زاهدان تشکیل و اقداماتی پیشگیرانه در این رابطه به تصویب رسید.
ایشان یادآور شدند؛ با توجه به اهمیت موضوع و به منظور پیشگیری و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامتی شهروندان، ضد عفونی مستمر معابر و اماکن عمومی در سطح شهر زاهدان از اوایل اسفند ماه نود و هشت تاکنون نیز در حال انجام می‌باشد.

◀️وی با غیرقابل وصف خواندن تلاش و‌ خدمات پاکبانان و آتشنشانان شهرداری زاهدان در این ایام بحرانی، از خدمات دلسوزانه این سربازان در مقابله با کرونا ویروس، تقدیر نمود و در ادامه عنوان کرد:
طرح ضدعفونی و گندزدایی معابر توسط شهرداری زاهدان، با اختصاص ۴ دستگاه خودروی ویژه آتش‌نشانی، ۱۵ تیم سیار و… در سطح شهر به اجرا درآمد که بیشترین مناطق شهر زاهدان را پوشش می دهد.
همچنین در این راستا با همکاری گروه های مردمی، ضدعفونی مساجد، حسینیه ها و اماکن مذهبی نیز انجام گردید.
ایشان عنوان کردند؛ جهت عدم گسترش و شیوع بیماری کرونا، دستورالعملی مبنی بر تعطیلی بوستان ها، پارک های بزرگ شهر( پارک ملت)، روز بازارها، جمع آوری دست فروشان و سایر اصناف غیر ضروری، با هماهنگی سایر دستگاه های مربوطه صادر گردید.

◀️دکتر یوسفی در پایان افزود: از تمامی شهروندان زاهدانی خواهشمند است برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیان خود، نکات بهداشتی در خصوص جلوگیری از شیوع کرونا ویروس را رعایت کنند، در خانه بمانند و صرفا جهت خرید مایحتاج ضروری بیرون بروند، حداقل فاصله دو متری با سایر افراد را در هنگام خرید در سوپرمارکت ها و نانوایی ها رعایت کنند، تا نسبت به انتقال این ویروس به خود و دیگران، جلوگیری و مشارکت کنیم.