اعتراض دکتر الهامی فر به اعلام وضعیت سفید در استان توسط رئیس جمهور

مشترک خبرنامه شورا شوید

دکتر عبدالحمید الهامی‌فر در یکصد و پنجاه و سومین نشست شورای اسلامی شهر زاهدان اعتراض شدید خود را نسبت به اعلام وضعیت سفید در استان توسط رئیس جمهور را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر زاهدان؛ در یکصد و پنجاه و سومین نشست شورای اسلامی شهر زاهدان دکتر عبدالحمید الهامی‌فر رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورا با ایراد سخنانی مراتب شدید اعتراض خود را نسبت به سخنان رئیس جمهور در خصوص اعلام وضعیت سفید استان سیستان و بلوچستان ابراز داشت.

دکتر الهامی فر در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان؛از فعالیتهای شبانه‌روزی مجموعه شهرداری زاهدان در بحث مسائل بهداشتی و گندزدائی شهر زاهدان تقدیر و تشکر نمود.

وی در ادامه همچنین مراتب تشکر خود را از حوزه عمرانی شهرداری زاهدان به سبب اینکه در این ایام کرونایی که معمولا همه جا با تعطیلی و رکود همراه هست اما عزیزان مجموعه شهرداری زاهدان بصورت شبانه‌روزی در حال انجام فعالیت هستند ابراز داشت.

دکتر الهامی‌فر در ادامه با اشاره به سخنان رئیس جمهور در اعلام وضعیت سفید استان گفت: همکاران گرامی و جناب آقای رئیس؛ موضوع صحبت من سخنان امروز جناب رئیس جمهور هست که بشدت مردم استان را نگران کرده است، که وضعیت استان سیستان و بلوچستان را سفید اعلام کردند، نمیدانیم عزیزان مسئولین استان اطلاعات نادرستی به ایشان منتقل میکنند و یا ایشان اطلاعی از وضعیت استان ندارد.

رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر زاهدان با اشاره به بیشترین آراء دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری از استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: متاسفانه یا خوشبختانه بیشترین رای را به آقای روحانی در سطح کشور مردم سیستان و بلوچستان دادند، حقشان این نیست که آقای رئیس جمهور میخواهد این مردم را تنبیه کند و مستحق مجازات اینچنینی نیستند.

وی افزود: اگر واقعا آقای رئیس جمهور این کار را انجام دهد به نظر بنده قتل عمد هست و قتل عام برای استان سیستان و بلوچستان اتفاق خواهد افتاد.

دکتر الهامی‌فر با بیان اینکه نماینده‌های مردم در شورای شهر مرکز استان باید حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشند و جلوی این حرکت خطرناکی که میخواهند انجام دهند گرفته شود گفت: این در حالیست که امروز معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در استان سیستان و بلوچستان دو و نیم برابر شده است و هم اکنون آلوده‌ترین شهرهای استان زاهدان و شمال استان میباشند.

وی با اشاره به آمار غیرشفاف توسط دانشگاه علوم پزشکی گفت: از طرفی هر روز که جناب آقای هاشمی و شهری در بحث آمار مبتلایان گزارش اعلام میکنند و تعداد بسیاری از فوتی‌ها را براثر بیماری حاد تنفسی اعلام میکنند باید برای جامعه روشن شود که این مشکلات حاد تنفسی چیست؟

رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر زاهدان در خصوص کمبود امکانات درمانی در استان افزود: در حالت معمولی اگر به شهر یزد سری بزنیم مردم استان هستند که در شهر یزد مسائل درمانی خود را پیگیری میکنند، وقتی استان را وضعیت سفید اعلام میکنند بیایند وضعیت را نسبت تجهیزات بیمارستانی و پزشکی بسنجند که ما چند تخت بیمارستانی در استان داریم؟ چند مرکز بهداشتی، درمانی خوب داریم؟

وی در ادامه گفت: استانی که جوانترین استان کشور هست بیشترین مشکلات را دارد، بیشترین مشکلات حاشیه‌نشینی را در شهرهای استان سیستان و بلوچستان همچون زاهدان، چابهار و زابل داریم، آقای رئیس جمهور میبایست اول وضعیت استان را بررسی و سپس وضعیت سفید اعلام کنند.

دکتر الهامی‌فر گفت: سفید اعلام کردن وضعیت استان سبب می‌شود بسیاری از افراد شهرهای دیگر که تمکن مالی دارند بخاطر ترس از کرونا به استان سیستان و بلوچستان سرازیر شوند که منجر به فاجعه خواهد شد.

وی افزود: بیشترین گلایه ما از شخص استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی میباشد که اگر این عزیزان اطلاعات درست منعکس میکردند امروز آقای رئیس جمهور به راحتی اعلام نمیکردند که وضعیت استان سیستان و بلوچستان سفید است.

وی در ادامه گفت: مسئولین با جان مردم دارند بازی میکنند حداقل بیایید صیانت کنیم از سلامتی مردم استانمان و نگذاریم که بازیچه دست عزیزانی قرار بگیرد که بنظر من اگر جان مردم برایشان اهمیت داشت به این راحتی نمیگفت وضعیت استان سیستان و بلوچستان سفید هست.

وی در پایان اظهار داشت: پیام ما به رئیس جمهور این است که اگر یاری برای مردم ما نیستید باری نباشید با وجود رای بالا در استان هیچ کاری برای این مردم انجام ندادید؛ فقر، حاشیه‌نشینی و بیکاری در استان ما بیداد میکند حداقل چیزی که دارند سلامتیشان است این را از آنها نگیریم و با سوء مدیریت سلامتیشان را به بازی نگیریم.