اطلاعات حوزه شهرسازی به مردم اطلاع رسانی نمی‌شود

135
اشتراک در خبرنامه شورا

جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر زاهدان با موضوع بررسی رعایت ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی در محل سالن جلسات شورا برگزار شد.
در این جلسه دکتر بحرپیما با بیان اینکه شهردار, مدیران مناطق, معاونت معماری و شهرسازی و مدیران دفاتر فنی شهرداری ها بر لزوم رعایت ضوابط و مقررات در شهرداری اشرافیت کامل دارند افزود: قصور در انجام این ضوابط و مقررات مسئولیت‌هایی را درپی خواهد داشت که باید پاسخگو باشند.
وی با انتقاد از عملکردضعیف در حوزه اطلاع‌رسانی فعالیت ها و عملکردهای حوزه معماری و شهرسازی گفت: در حوزه شهرسازی معاونت‌ها و مناطق زحمات زیادی کشیده می‌شود ولی این اقدامات انعکاس داده نمی‌شود و به مردم اطلاع رسانی نمی‌شود و همین عامل سبب می‌شود که ایرادات فنی کوچک در نظر مسئولین و شهروندان جلب توجه کند و انتقاداتی به عملکرد شورای اسلامی شهر و شهرداری وارد شود.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر زاهدان در ادامه بیان داشت مناطق پنجگانه شهرداری زاهدان پتانسیل و ظرفیت‌های خوبی دارند که باید از آنها بهره جست و حداکثر استفاده را از آنها برد و این امر شیوه مدیریت و توانایی مدیریت را می‌خواهد و اگر مدیران مناطق احساس می‌کنند که توانایی مدیریت و مواجهه با مشکلات را ندارند باید اعلام کنند.
دکتر بحرپیما در ادامه افزود : چارچوب، اساس و هدایت‌گر ما در شهرداری طرح‌های بالادست نظیر طرح جامع، طرح تفصیلی و طرح CDSشهری هستند و اگر ایرادی به شهرداری گرفته می‌شود عدم توجه به این طرح‌ها است که رعایت نمی‌شود و عدم رعایت این طرح ها سبب می‌شود که بگویند شهر در حال فروش است, تراکم در حال فروش است.
در ادامه جلسه عبدالقادر پربار شهردار زاهدان با اشاره به اینکه در حوزه کار شهرداری با برنامه‌ترین حوزه، حوزه شهرسازی است افزود: در هیچکدام ازحوزه‌های شهرداری و معاونت‌ها برنامه‌هایی مثل طرح جامع و طرح تفصیلی و ضوابط همراه مصوبه طرح تفصیلی وجود ندارد و به حدی مهم هستند که عدم انجام آن مستلزم داشتن مصوبه و مجوز از مراجعی همچون کمیسیون ماده ۵ یا کمیسیون ماده ۱۷ شهرداری‌ها که ضوابط و قوانین را مشخص کرده‌اند است.
شهردار زاهدان در ادامه بیان داشت: شهروندی که به حق و حقوق خود آگاه باشد در جهت احیای حق و حقوق خود اقدام می کند و از طریق سیستم قضایی معمولاً تحت عنوان حقوق مهندسی بخشی از تخلفات را به جای اینکه به شهرداری بیاید جلوگیری کند خود شهروند اقدام می کند و طرح پرونده در دادگاه یا مراجع رسیدگی‌کننده قانونی پیگیری و به نتیجه می‌رساند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.